Wiadomości

Maria Pucz została wicemerem rejonu trockiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po marcowych wyborach samorządowych w miastach i rejonach ruszyły pierwsze posiedzenia nowo wybranych Rad samorządowych, na których są formowane nadrzędne władze samorządowe.

Na Wileńszczyźnie również rozpoczęło się powyborcze formowanie władz i właśnie dzisiaj miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady samorządu rejonu trockiego. W poprzedniej kadencji AWPL-ZChR tu współtworzyła koalicję rządzącą. Dobry wynik wyborczy oraz pozytywny autorytet AWPL-ZChR pozwolił na ponowne zawiązanie koalicji z liberałami kierowanymi przez mer Editę Rudelienė, która została wybrana w wyborach bezpośrednich.

Na dzisiejszym posiedzeniu aż 21 radny z 25 opowiedział się za tym, aby Maria Pucz, lider oddziału AWPL-ZChR rejonu trockiego, została wicemerem. To poparcie jest znacząco większe od 16 głosów nowej koalicji, którą tworzą 9 liberałów, 4 radnych AWPL-ZChR i 3 radnych komitetu „Wybieram przyszłość”.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin zdobyła w sumie 56 mandatów radnych – w tym 3 w Wisaginii oraz 53 w okręgu wileńskim. Pierwsze posiedzenia Rad samorządowych odbędą się: w rejonie solecznickim – 12 kwietnia, w rejonie wileńskim – 17 kwietnia, w Wisaginii i rejonie święciańskim – 18 kwietnia, w Wilnie – 24 kwietnia.

/l24.lt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!