Wiadomości

Marcin O. aresztowany na trzy miesiące. Co z Wojciechem O. i Piotrem R.?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marcin O. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura chce też aresztu też dla Wojciecha O., znanego szerzej jako Aleksander J., a także Piotra R. To pokłosie marszu, który odbył się 11 listopada w Kaliszu.

Jak poinformował Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, zdecydowano się na trzy wnioski o areszt. – Prokurator uzasadnił wniosek o zastosowanie aresztowania tymczasowego obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i obawą ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej – wyjaśnił Meler.

Podejrzani to Wojciech O., Marcin O. i Piotr R. Zatrzymania przeprowadzono w poniedziałek na terenie dwóch województw. Tego samego dnia cała trójka została przesłuchana i usłyszała zarzuty.

– Są to zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenie grupy ludności pod względem jej przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw wobec osób z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej – informował wówczas Meler.

Wiadomo, że jeden z zatrzymanych odmówił złożenia wyjaśnień, kolejny złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Jedna osoba przyznała się częściowo do stawianych zarzutów. Całej trójce grozi maksymalnie do pięciu lat pozbawienia wolności.

/TVN24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!