Polska Wiadomości

Marcin Meller chce wymazać z pamięci Żołnierzy Wyklętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl do odrzucenia tradycji Żołnierzy Wyklętych zachęcił Marcin Meller w programie „Drugie śniadanie mistrzów” emitowanym na antenie TVN24. To nie pierwszy już atak na bojowników antykomunistycznego podziemia.

Podczas programu prowadzący Marcin Meller postanowił udzielić rad opozycji, takich, które rzekomo pozwolą jej być bardziej skuteczną w walce z rządzącym PiS. Jego zdaniem kluczem do zwycięstwa nad rządzącą partią jest przekreślenie polskiej tradycji historycznej.

Marcin Meller w wulgarnych słowach zachęcił do odrzucenia zarówno tradycji niepodległościowej wyklętych jak i właściwie wszystkich wartości patriotycznych sprzed epoki III RP. – Trzeba budować na 89 roku, nie przejmując się, co mówią tamci – zachęcał Meller na antenie TVN24.

To nie pierwszy już atak salonowych elit na niepodległościową tradycję naszego kraju, szczególnie zaś na tych, którzy wzniecili antykomunistyczne powstanie. Być może elity III RP nie chcą pamiętać, że obchody upamiętniające Wyklętych nie są inicjatywą PiS, lecz organizacji pozarządowych czy ruchów obywatelskich.

„Drugie śniadanie mistrzów” to program emitowany na w TVN24, w którym bohaterowie wyobraźni mainstreamu (aktorzy, pisarze, reżyserzy) komentują wydarzenia społeczne i polityczne. Często czynią to w sposób infantylny, bez znajomości materii, o której przychodzi im dyskutować.

I co Wy na to? Piszcie w komentarzach.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!