Wiadomości

Marcin Horała: żądanie ujawnienia danych żołnierzy broniących granic to wypowiedzenie lojalności Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie sądziłem, że polscy parlamentarzyści będą atakowali służby państwowe broniące naszych granic – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.

Anna-Maria Żukowska zapowiedziała, że będzie domagać się ujawnienia nazwisk żołnierzy, którzy otrzymali od ministra obrony narodowej nagrody za służbę na granicy polsko-białoruskiej.

– Żądanie ujawnienia danych żołnierzy i funkcjonariuszy straży granicznej to wypowiedzenie lojalności Polsce. To działanie na szkodę naszego państwa. Nie sądziłem, że polscy parlamentarzyści będą atakowali służby państwowe, broniące naszych granic. Takie osoby powinno się eliminować z życia politycznego – powiedział Marcin Horała.

Gość Jedynki dodał, że “widowiskowe rozegranie sytuacji na granicy, gdzie te osoby zostaną nakarmione i przewiezione na terytorium Polski, może być katastrofą dla tysięcy innych osób z Bliskiego Wschodu”. – Pójdzie wtedy sygnał, że kanał przerzutowy przez Polskę działa, a osoby te staną się ofiarami przestępczego biznesu migracyjnego – stwierdził Marcin Horała.

/polskieradio.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!