Felietony

Manipulacje TVN-u osiągnęły kolejny poziom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Żyje mi się w Polsce bardzo dobrze. Mam dużo przyjaciół, zawsze byłem popularnym chłopakiem. Czuję się mile widziany wszędzie, gdzie się pojawiam – mówił w rozmowie z TVN mieszkający w Polsce czarnoskóry pięściarz Izu Ungonoh, który dodał, iż ma wielu znajomych wśród uczestników Marszu Niepodległości.

Zwrócił on uwagę, iż gdy był dzieckiem, było inaczej.

– Od czasów przedszkola często się biłem. Po prostu byłem inny. Wszędzie gdzie wychodziłem, wszyscy mieli biały kolor skóry. Jak wychodziłem na zewnątrz, to było pewnego rodzaju zagrożenie, zderzenie z krajem, który nie do końca mógł zaakceptować to, że osoba o czarnym kolorze skóry, urodziła się tutaj. Budziło to we mnie sprzeciw i gniew, nie potrafiłem zrozumieć takiego podejścia, niechęci do mnie – opowiadał.

Podkreślił, że od tamtej pory wiele się zmieniło. W prawdziwe zdumienie wprawił jednak dziennikarkę, gdy stwierdził, że nie jest entuzjastą przyjmowania imigrantów.

– Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów. (…) Nie byłoby to dobre, gdyby do Polski przyjechali ludzie bez poszanowania dla polskiej kultury i tradycji – powiedział Ugonoh.

Co zrobił TVN? Ano popatrzmy:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!