Wiadomości

Mandat uzyskała z listy Lewicy, teraz podobno ma dołączyć do koalicji rządzącej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Monika Pawłowska może wkrótce zasilić szeregi partii Adama Bielana – wynika z nieoficjalnych ustaleń mediów.

O zmianie barw partyjnych przez Monikę Pawłowską było głośno na początu tego roku. W marcu posłanka poinformowała, że opuszcza Lewicę i dołącza do Porozumienia Jarosława Gowina. Tłumaczyła wówczas, że aktualnie do tego ugrupowania jest jej najbliżej i podkreślała że jest to jedyna partia szczerze zainteresowana ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Po tym transferze posłanka nie dołączyła oficjalnie do koła Zjednoczonej Prawicy.

Najnowsze doniesienia w sprawie posłanki Pawłowskiej wskazują, że jej przygoda z partią Jarosława Gowina dobiega końca. Media zwracają uwagę, że parlamentarzystka wstrzymała się ostatnio od głosu w czasie głosowania nad odwołaniem ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, podczas gdy pozostali posłowie Porozumienia opowiedzieli się za jego odwołaniem. Co to oznacza?

Według portalu gazeta.pl Monika Pawłowska ma już niebawem dołączyć do Partii Republikańskiej. Z ustaleń dziennikarzy tego serwisu wynika, w Porozumieniu jest obecnie skreślona. Od kilku miesięcy ma bowiem prowadzić negocjacje z Adamem Bielanem na temat transferu.

O swoich ustaleniach w tej sprawie pisze także Onet. Jak donosi portal, w zamian za popieranie Prawa i Sprawiedliwości Monika Pawłowska może uzyskać wpływ na obsadę stanowisk w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, zadaniem jest budowanie tanich mieszkań na wynajem. SIM przejęła zadania dawnych TBS-ów.

Monika Pawłowska do Sejmu startowała z okręgu nr 7 (Chełm). Uzyskała 12 tys. 916 głosów. Ma wykształcenie wyższe. Z zawodu jest specjalistką ds. stosunków międzynarodowych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!