Wiadomości

Maliszewska jednak wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiele wskazuje na to, że Natalia Maliszewska, która od kilku dni przebywa w izolacji w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, wystartuje na koronnym dystansie 500 metrów – informuje dziennikarz Sport.pl, Łukasz Jachimiak.

Nasza największa medalowa nadzieja na tych igrzyskach, od kilku dni walczy nie z rywalkami na torze, lecz zdrowiem, testami i koronawirusem. Tuż po przylocie do Chin, test Polki dał pozytywny wynik. Zmuszona była do izolacji, a występ na koronnym dystansie (500 metrów) stanął pod znakiem zapytania.

By liczyć na powrót do treningów i rywalizacji, Maliszewska musiała uzyskać dwa negatywne wyniki. Wczoraj się udało, dziś z polskiego obozu dotarły bardzo smutne wieści. Jak się okazało: sprawa wcale nie jest przegrana. Przebywający na miejscu dziennikarze informują, że nasza zawodniczka może jeszcze dziś w nocy wyjść z kwarantanny, a to oznaczałoby, że dostanie szansę walki o olimpijski medal. Szczęście? Cud? Oby rzeczywiście tak było!

Kwalifikacje biegu na 500 metrów odbędą się w sobotę. To dystans, na którym Polka jest wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy. Jedną z głównych faworytek do medalu. Jeśli zdrowie pozwoli, Maliszewska planuje również występy na 1000 i 1500 metrów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!