Wiadomości

Małgorzata Kidawa-Błońska: Donald Tusk wraca do polskiej polityki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Donald Tusk wraca (do polskiej polityki), bo taką podjął decyzję. (…) Bardzo bym chciała, żeby wrócił do Platformy tak na 100 procent, dlatego że przed nami bardzo trudna batalia i właśnie od Platformy będzie bardzo zależało, czy opozycji uda się pokonać PiS” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Pytana o obecnego szefa PO, stwierdziła, że Borys „Budka wykonał wielką robotę i wykonuje tę pracę, ale (…) życie nie jest zerojedynkowe”.

“Młodzi ludzie, o których mówiono, że w ogóle nie są zainteresowani powrotem Donalda Tuska, mówią: ‘Świetnie! Niech ten facet wraca, bo ma doświadczenie i wygrywa’” – zauważyła również polityk Platformy Obywatelskiej.

W innym wątku rozmowy Kidawa-Błońska przyznała: “Ja i wiele moich koleżanek, i wielu kolegów złożyliśmy się (na kaucję za Sławomira Nowaka). Każdy dawał taką kwotę, jaką mógł, to złożyło się z małych i większych kwot”.

“Chcieliśmy pokazać, że każdy człowiek w naszym kraju powinien mieć proces sprawiedliwy i szybki – nie może być tak, że przez tyle miesięcy ktoś jest w zawieszeniu i nie ma nawet szansy wpłacić kaucji, bo cały jego majątek został zajęty” – podkreślała.

O samej sprawie Sławomira Nowaka polityk Platformy Obywatelskiej mówiła zaś: “To jest już wiele miesięcy, chciałabym, żeby ta sprawa jak najszybciej trafiła do sądu”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!