Polska Wiadomości

Mała dziewczynka dała obcemu mężczyźnie plik banknotów bo „mama kazała jej pomagać potrzebującym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com policja z Bartoszyc w woj warmińsko-mazurskim poszukuje dziewczynki, która 1 lipca wręczyła przypadkowemu mężczyźnie plik banknotów.

Dziewczynka powiedziała, że robi tak, bo „mama kazała jej pomagać potrzebującym”. Policja prosi o kontakt osoby, które mogą znać dziewczynkę lub jej rodziców.

Oficer prasowa policji w Bartoszycach, Marta Kabelis, poinformowała, że dziewczynka wręczyła nieznajomemu kilkaset złotych.

– Podjechała do obcego mężczyzny rowerem, z plecaka wyjęła pieniądze i dała je. Gdy obdarowany zapytał dziewczynkę, o co chodzi, ta odpowiedziała, że mama kazała jej pomagać potrzebującym i odjechała – powiedziała Kabelis.

Dziewczynka wręczyła mężczyźnie pieniądze w okolicach ogródków działkowych w Bartoszycach. Mężczyzna zapewnił policję, że przez dłuższy czas czekał na kogoś dorosłego, komu będzie mógł oddać pieniądze, ale ponieważ nikt nie przyszedł, zaniósł banknoty na policję i opowiedział o zdarzeniu.

– Od tamtej pory szukamy dziewczynki i jej rodziców. Niestety bezskutecznie. Mamy nadzieję, że nagłośnienie sprawy pomoże w dotarciu do właścicieli pieniędzy – powiedziała PAP Kabelis i dodała, że pieniądze są zdeponowane na policji.

Mężczyzna, który otrzymał pieniądze opisał dziewczynkę jako szczupłą ciemną blondynkę w różowej bluzie. Rower, którym się poruszała, był koloru zielonego i miał z przodu koszyczek. Policja ma nagrania z monitoringu, na którym widać postać dziewczynki jadącej rowerem.

Jak to skomentujecie? czy mama dziewczynki byłaby zadowolona z takiego czynu swojej córki?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!