Wiadomości

Makkabi, Türkspor, Croatia, Polonia…, czyli klubowa piłka nożna w… Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bloger z Berlina postanowił zrobić piłkarską mapę Berlina. Okazuje się, że w stolicy Niemiec grają aż 34 kluby, w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych występują tylko… dwa – Hertha, z Krzysztofem Piątkiem w składzie, a także Union. Ale nie to zwraca szczególną uwagę…

Jak zaważa portal TVP Info, poza zespołami z tradycyjnymi niemieckimi nazwami (Eintracht, TSV, Fortuna, Blau-Weiss, Berliner) nie brakuje mocnego wschodniego przedstawicielstwa. Są więc kluby z wyraźnymi koligacjami tureckimi (Berlin Türkspor, Türkiyemspor Berlin, Berlin Hilalspor, BSV Al-Dersimspor), izraelskimi (TuS Makkabi Berlin, Novi Pazar) czy nawet… chorwackimi (SD Croatia Berlin).

Ale na berlińskiej mapie uwzględniono tylko zespoły z sześciu najlepszych niemieckich lig. Tymczasem jeśli sięgnąć niżej, znajdzie się też miejsce dla takich drużyn jak Hellas Berlin czy… Polonia Berlin.

Choć polski klub w Niemczech to inicjatywa wyłącznie amatorska (Kreisliga C, czyli dziewiąty poziom rozgrywkowy), jego władze prowadzą profil na Facebooku, na którym regularnie publikują – w dwóch językach – wszelkie informacje dotyczące zespołu. W składzie dominują oczywiście Polacy, ale nie brakuje przedstawicieli innych nacji. Na portalu YouTube dostępne są obszerne skróty z ich spotkań. Jak na przykład z tego, wygranego z Berliner Amateure 7:1.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!