Wiadomości

Makabryczna zabawa: „Podetnij sobie nadgarstki albo twoja rodzina umrze!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

13-latka usiłowała podciąć sobie nadgarstki, po tym jak postać lalki rodem z horrorów groziła jej, że jeśli tego nie zrobi, rodzina nastolatki umrze. To najnowsza ofiara Momo – makabrycznej gry, która za pomocą mediów społecznościowych zachęca dzieci do samookaleczenia, a nawet samobójstw.

Matka 13-letniej dziewczynki była w domu i w ostatniej chwili udało jej się powstrzymać córkę od samookaleczenia w Jaboatao dos Guararapes w Brazylii.

Z doniesień policji wynika, że wiadomości wysyłane za pośrednictwem komunikatora WhatsApp mówiły, że gdyby dziewczynka nie zrobiła sobie krzywdy, jej rodzina by umarła.

– Na szczęście matka ma dostęp do telefonu komórkowego swojej córki. Zauważyła profil Momo i natychmiast go zablokowała – wyjaśniła jedna z policjantek lokalnym mediom. Poinformowała, że telefon został przekazany specjalistom, którzy będą starali się ustalić, kto stoi za makabrycznymi wiadomościami.

Momo to anonimowa postać kryjąca się za przerażającym awatarem groteskowej lalki. Kontaktuje się ze swoimi ofiarami za pomocą mediów społecznościowych, m.in. poprzez komunikator internetowy WhatsApp, Snapchat czy YouTube.

Najpierw Momo próbuje pozyskać zaufanie, by „dodać ją do znajomych”. Następnie rozpoczyna „wyzwanie”, wysyłając ofiarom brutalne zdjęcia, i grozi graczom, którzy odmawiają wykonywania jej „rozkazów”.

Niebezpieczne zjawisko jest powiązane z samobójstwami nastolatków na całym świecie, a także wiąże się z kradzieżą danych osobowych, szykanami, wymuszeniami, powodowaniem lęków, depresji i bezsenności.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!