Europa Wiadomości

Macron potępia czarnoskóre kobiety za wielodzietne rodziny…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl prezydent Francji Emmanuel Macron potępił afrykańskie kobiety mające liczne rodziny. Stwierdził, że gdyby zostały one „odpowiednio wykształcone”, to posiadałyby ich mniej.

– Zawsze powtarzam: proszę, pokaż mi kobietę, która będąc doskonale wykształconą, zdecydowałaby się mieć siedmioro, ośmioro, dziewięcioro dzieci – powiedział francuski przywódca, wygłaszający przemowę z wielkim zaangażowaniem.

Macron powiedział, że afrykańskie dziewczyny muszą być „odpowiednio wykształcone” by dokonywały „własnych wyborów w zakresie reprodukcji”. Prezydent zasugerował, że kobiety afrykańskie z pewnością nie posiadałyby tylu dzieci, gdyby „miały wybór”.

Słowa te padły podczas przemówienia pod koniec września na imprezie Goalkeepers Events, organizowanej przez Fundację Billa i Melindy Gates. Zorganizowano ją przy okazji sesji ONZ w Nowym Jorku.

Impreza służy podtrzymaniu zaangażowania na rzecz realizacji celów Agendy 2030 postulującej między innymi upowszechnienie dostępu do nowoczesnej antykoncepcji (czyli aborcji i sterylizacji). Wszystko to w celu walki z ubóstwem i śmiertelnością okołoporodową.

Prezydent Francji wskazał również, że kobiety stanowią 63 procent wśród niewykształconej części społeczeństwa. Podkreślił, że rozwój gospodarczy musi się oprzeć na trzech filarach: zdrowiu, edukacji i równouprawnieniu płci.

Emmanuel Macron wezwał ponadto do radykalnego zreformowania istniejących powojennych instytucji, by dostosować je do współczesnych form władzy gospodarczej i politycznej. Na przykład chce, by niektóre kraje i organizacje afrykańskie, w tym z Etiopii, Senegalu i Unii Afrykańskiej były zaangażowane w prace G7 na rzecz równości płci, zdrowia i edukacji.

– Musimy zbudować grupę podobnie myślących i nowe fora, aby wpłynąć na opinię publiczną – deklarował. Postulował również, by przyszłe komunikaty G7 zawierały oświadczenia „krajów postępowych”, chętnych do podjęcia bardziej radykalnych zobowiązań w zakresie transformacji społeczno-ekonomicznej, zgodnie z założeniami Agendy 2030 i porozumienia klimatycznego.

Macron przedstawił także plany reformy Światowej Organizacji Handlu, Międzynarodowej Organizacji Pracy i zmiany uprawnień Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Tymczasem rzeczniczka Campaign Life Coalition ostro skrytykowała uwagi francuskiego lidera o afrykańskich kobietach. – Emmanuel Macron ma rację, ceniąc wykształcenie dziewcząt, ale jego nacisk na „pożądany” współczynnik dzietności i tak zwaną istotną rolę planowania rodziny, zdradza bardzo kolonialną motywację – komentowała Emily Price.

Jej zdaniem nacisk prezydenta Francji i jego „zamożnych przyjaciół” na kontrolę populacji w Afryce, świadczy o dążeniu do ideologicznej supremacji.

– Z jednej strony promują takie rzeczy, jak: edukacja, ulepszona infrastruktura i pomoc humanitarna, a z drugiej agresywnie promują pogląd, że aby wydobyć dziewczęta i rodziny z ubóstwa, ubodzy muszą zabijać swoje dzieci, a kobiety muszą się wysterylizować, unicestwiając przyszłe pokolenia Afrykanów – komentowała.

Z kolei w marcu grupa afrykańskich kobiet doniosła na zachodnich darczyńców na forum konferencji ONZ w sprawie kobiet za „wciskanie” niewiastom środków antykoncepcyjnych i zachęcanie do aborcji kobiet, które tego nie chcą.

Na pomoc rozwojową zachodnie państwa i fundacje przeznaczają około 50 miliardów dolarów. Pomoc ta często uzależniana jest od realizacji programów „planowania rodziny” i szczepień.

Co ciekawe, zachodnie koncerny są zaniepokojone narastającą konkurencją ze strony miejscowych doradców proaborcyjnych. Kenijski doradca aborcyjny Akech Aimba oskarżył zachodnie organizacje o „ideologiczne zastraszanie” i zakładanie „nielegalnych klinik aborcyjnych” na obszarach wiejskich w Kenii. Zarzucił zachodnim organizacjom również szkolenie młodych lekarzy z Nairobi, by dokonywali aborcji „w celu zarobienia łatwych pieniędzy”.

Czy uważacie, że obecny prezydent Francji ma jakiekolwiek prawo by oceniać sposób w jaki ktoś zakłada rodzinę?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!