Wiadomości

Macron: Nadchodzące dni będą decydujące w kwestii rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po pięciogodzinnej rozmowie z Władimirem Putinem prezydent Francji stwierdził, że najbliższe dni będą decydujące w kwestii rosyjskiej inwazji na Ukrainę – informuje portal dorzeczy.pl.

W poniedziałek w Moskwie odbyło się spotkanie prezydenta Rosji z francuskim przywódcą. Choć nie przyniosło ono przełomu, to jednak podczas konferencji prasowej Władimir Putin stwierdził, że wiele propozycji Emmanuela Macrona dotyczących bezpieczeństwa jest realistycznych. Prezydent Rosji zapowiedział także, że po powrocie francuskiego polityka z Kijowa (gdzie Macron udaje się we wtorek) obaj będą rozmawiać ponownie.

– Uzgodniliśmy, że po podróży do stolicy Ukrainy ponownie zadzwonimy do siebie i wymienimy poglądy w tej sprawie – powiedział Putin.

Z kolei Macron powiedział dziennikarzom, że nadchodzące dni będą „decydujące” i „wymagają intensywnych dyskusji, które będziemy wspólnie prowadzić”. Francuski prezydent poinformował również, że przedstawił Putinowi propozycje „konkretnych gwarancji bezpieczeństwa”.

– Prezydent Putin zapewnił mnie o swojej gotowości do zaangażowania się w tę kwestię i chęci utrzymania stabilności i integralności terytorialnej Ukrainy – powiedział Macron.

– Ani Rosja, ani Europejczycy nie chcą chaosu w czasach, gdy ludzie i kontynent tak bardzo ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa. Musimy uzgodnić konkretne środki, aby złagodzić sytuację – podkreślił francuski przywódca.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!