Wiadomości

Macierewicz domaga się wyjaśnień w związku ze skandaliczną wypowiedzią niemieckiej minister obrony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz polecił wezwanie attache obrony Niemiec celem złożenia wyjaśnień w związku z wypowiedzią minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej w specjalnym komunikacie.

„W dniu 3 listopada minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w związku z wypowiedzią minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen polecił Dyrektorowi Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych płk Tomaszowi Kowalikowi wezwanie Attaché Obrony RFN celem złożenia wyjaśnień w tej sprawie” – poinformowało MON.

Niemiecka polityk w wywiadzie udzielonym telewizji ZDF powiedziała.

– Musimy wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce. Naszym zadaniem jest podtrzymywanie dyskursu, spieranie się z Polską i z Węgrami. Dlatego nie uważam, że powinniśmy iść do przodu w zbyt małych grupach, lecz musimy stale próbować pociągać za sobą całą Europę – stwierdziła.

Stwierdziła nadto, że chciałaby „wziąć w obronę kraje wschodnioeuropejskie”.

– Trzeba być świadomym tego, jaki wysiłek musieli podjąć Bałtowie, aby żyć w wolności, by stać się członkiem Unii Europejskiej, by spełnić kryteria strefy euro; jak dużo osiągnęła Polska, która z Solidarnością odgrywała rolę prekursora. Chcę kruszyć kopię o to, byśmy zbyt szybko nie rezygnowali (z krajów w Europie Środkowo-Wschodniej) – powiedziała von der Leyen

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!