Gospodarka Wiadomości

Lwowski „Elektrortrans” zaskarżył zakup polskich tramwajów przez Kijów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lwowska kompania „Elektrotrans” złożyła skargę do Komitetu Antymonopolowego na polską firmę Pesa, która wygrała przetarg na dostawę tramwajów do Kijowa – informuje portal „Киевская власть”.

„Elektrotrans” zarzuca, że w ofercie cenowej Pesy nie uwzględniono wszystkich podatków, składek i obowiązkowych opłat, nie wyłączając ceł, a te, jak wynika z wyjaśnień kompani, dają kwotę prawie 7,5 mln grywien.

W skardze mowa o tym, że zgodnie z międzynarodowymi regulacjami w sferze handlu międzynarodowego, zagraniczny uczestnik postępowania jest zwolniony z kosztów odprawy celnej, a to stanowi 5% wartości towaru.

Wcześniej informowano, że przedsiębiorstwo Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA wygrała przetarg na dostawę do Kijowa 40 tramwajów niskopodłogowych. Podczas pierwszego postępowania przetargowego, które miało miejsce w czerwcu tego roku, „Elektrotrans” proponował swoje wagony po 43 mln grywien za sztukę, ale jego lipcowa propozycja wzrosła do 43,5 mln. W sumie propozycja „Elektrotransu” zamknęła się kwotą o jeden tysiąc grywien wyższą, aniżeli zaproponowała Pesa, co pozwoliło wygrać polskiej firmie. Za 40 tramwajów Pesa ma otrzymać 1,8 mld grywien.

/zaxid.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!