Rakieta wystrzelona na Białoruś z Ukrainy? Tak Twierdzi Łukaszenka.
Wiadomości

Łukaszenka twierdzi, że z terytorium Ukrainy została wystrzelona na Białoruś rakieta Toczka-U

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rakieta wystrzelona na Białoruś z Ukrainy? Tak Twierdzi Łukaszenka.

Alaksandr Łukaszenka powiedział, że miała miejsce próba uderzenia na terytorium Białorusi pociskiem Toczka-U, który został przechwycony i zestrzelony w pobliżu rzeki Prypeć – poinformowała służba prasowa prezydenta Białorusi.

– Ostrzegałem, że wepchną nas do tej operacji, do tej wojny. Będą próbowali nas wciągnąć. Dowodem na to jest to, co stało się dosłownie dwa dni temu w nocy, wystrzelenie kolejnej rakiety Toczka-U na terytorium naszej Białorusi – uderzenie na nasze terytorium, które z powodzeniem przechwyciliśmy i zniszczyliśmy wraz z Rosjanami nad Prypecią. Leży gdzieś tam w pobliżu rzeki. Kogo to obchodzi, kto jest bliżej, idźcie i zobaczcie. Nie jest ogrodzone. To nie jest fałszerstwo – to, co wam mówię. Po prostu o tym nie rozmawialiśmy. Musieliśmy dowiedzieć się, co się tam dzieje” – powiedział Łukaszenka.

– Co to jest? Czy chcą zbombardować Białoruś jednym pociskiem? Tak, to nie zadziała. Ten pocisk po prostu nas nie dosięgnie. Ale dlaczego tak się dzieje? Aby nas pobudzić do reakcji. Ale z nami nie tak prosto. Jeśli odpowiemy, odpowiemy już przyzwoicie. Co każdy poczuje. Na razie zachowujemy cierpliwość – dodał.

Warto odnotować, że ani Ministerstwo Obrony, ani państwowe media nie informowały o ataku rakietowym z terytorium Ukrainy na Białoruś.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!