Wiadomości

Łukaszenka się odgraża: “Reakcja będzie szybka i zdecydowana”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli jakakolwiek agresja zostanie skierowana na Białoruś, Mińsk zareaguje twardo i szybko – oświadczył Alaksandr Łukaszenka.

– W przypadku jakiejkolwiek agresji reakcja będzie szybka, zdecydowana i adekwatna – powiedział białoruski przywódca na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, na którym omawiano projekt zaktualizowanej koncepcji bezpieczeństwa kraju. – Białoruski pokój nie jest synonimem poświęcenia – dodał.

Według Łukaszenki, “elementy zimnej wojny”, takie jak wyścig zbrojeń i szantaż nuklearny ze strony niektórych zachodnich przywódców, powróciły do współczesnej agendy międzynarodowej. – Wzrost zagrożeń ze strony agresywnego nacjonalizmu i ekstremizmu w różnych formach jest oczywisty. Ideologia neofaszystowska podnosi głowę – przekonywał.

Jego zdaniem, wszystkie te zagrożenia nie pojawiły się nagle. – Geopolityczne zainteresowanie Białorusią ze strony zachodniej hegemonii to wielowiekowa historia. Jednak technologie i metody prowadzenia wojen hybrydowych są ciągle udoskonalane. A my musimy patrzeć jeszcze dalej w przyszłość i być proaktywni – oświadczył Łukaszenka.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!