Wiadomości

Ludzie Sorosa domagają się przyjęcia przez Polskę tzw. „uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele finansowanej przez Sorosa organizacji Amnesty International złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisaną przez 10 tys. osób petycję „Tak dla uchodźców”. Domagają się oni realizacji pochodzącego sprzed dwóch lat planu relokacji tzw. uchodźców.

„Dzisiaj z nami jest wirtualnie 10 tys. osób, które podpisały petycję i mówią ‚tak dla uchodźców’; które domagają się poszanowania praw uchodźców, zapewnienia im bezpieczeństwa, kiedy grożą im prześladowania; domagamy się wypełnienia planu, który został założony dwa lata temu” — stwierdziła rzeczniczka prasowa Amnesty International Natalia Węgrzyn.

„Towarzyszy nam wystawa, na której prezentujemy zdjęcia uchodźców znajdujących się na greckich wyspach. Tak naprawdę dla tych ludzi jedynym ratunkiem jest wdrożenie programu relokacji. Mamy też zdjęcia osób, które pomagają uchodźcom, czyli prezentują to, czego my domagamy się od polskich władz, czyli pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują” — powiedziała.

„Polska zobowiązała się do przyjęcia 7082 osób i jest jednym z dwóch krajów, które nie przyjęły ani jednej osoby – drugim są Węgry” – poinformowała i dodała: „Dlatego AI zachęca poszczególne osoby, żeby pomagały uchodźcom tak jak mogą”.

Z kolei dyrektorka Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin zwróciła uwagę, że podpisy pod petycją pokazują, iż „są w Polsce ludzie, którzy chcą przyjmować uchodźców”. „Naszym zdaniem polski rząd musi prędzej czy później zrozumieć, że kryzys dotyka przede wszystkich uchodźców i to jest kwestia naszej przyszłości, przyszłości naszego kraju i przyszłości kontynentu, żeby na te wyzwania odpowiedzieć” – zaznaczyła.

Tymczasem Polska konsekwentnie podtrzymuje sprzeciw wobec mechanizmu relokacji. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wielokrotnie powtarzał, że rozwiązanie to jest błędne i zagraża naszemu bezpieczeństwu.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!