Polska Wiadomości

Lubelski Urząd Wojewódzki otrzymał wiadomość o podłożonej bombie za “zdradę Iranu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu pch24.pl pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego otrzymali na skrzynki mailowe wiadomości o podłożonej w budynku bombie. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej i trzy radiowozy. 800 pracowników zostało ewakuowanych.

Autor mejli grozi zamachem za „zdradę Republiki Iranu”. Treść wiadomości w oryginalnej pisowni brzmi: „W budynku umiescilismy bombe odlamkowa oraz zasobnik z gazem bojowym fosgen. Bomba jest specjalnie zaprojektowana tak, aby zabic jak najwiecej osob. Detonacja nastapi zaraz po otrzymaniu tej wiadomosci. Macie kilka sekund na pozegnanie z rodzina. To kara za zdrade braci z Islamskiej Republiki Iranu. Zginiecie wszyscy zydowskie psy”. Eksplozja w zapowiadanym czasie nie nastąpiła. Na miejscu pracują ratownicy i policjanci ze specjalnie szkolonym psem do wykrywania ładunków wybuchowych.

Według informacji z Komendy Głównej Policji, do innych urzędów w kraju również wpłynęły zgłoszenia o podłożonych bombach. Pracownicy dostali takie same wiadomości e- mail. Tak o godz. 9.38 Urząd Marszałkowski w Gdańsku otrzymał mejla zatytułowanego „Bomba odłamkowa w budynku, wszyscy zginą”. Kilka minut później pogróżki o podłożonych materiałach wybuchowych dotarły do Urzędu Wojewódzkiego. Policjanci przeszukują budynek, w pogotowiu czekają służby ratownicze.

Również do Ratusza we Włocławku dotarły identyczne pogróżki. Przypomnijmy, że do ewakuacji budynków Urzędu Miasta doszło również w miniony czwartek (17.01). Wtedy e-mail z informacją o bombie podłożonej w urzędowej toalecie okazał się fałszywym alarmem.

Jak to skomentujecie? Czy podłożenie prawdziwej bomby jest realne?

Autor: Adam Białous

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!