Wiadomości

Lubelski sejmik odrzucił skargę RPO na przyjęte przez samorząd stanowisko “przeciw promowaniu ideologii LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Samorząd województwa lubelskiego odrzucił skargę rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara na przyjęte przez radnych Sejmiku stanowisko „przeciw promowaniu ideologii LGBT” – czytamy na portalu pch24.pl.

Stanowisko to zostało przegłosowane w kwietniu ubiegłego roku. Za jego przyjęciem opowiedzieli się radni PiS oraz PSL.

„Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych” – czytamy w stanowisku przeciw promowaniu LGBT.

Stanowisko sprzeciwiające się „wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” nie spodobało się Adamowi Bodnarowi, który w marcu tego roku skierował skargę na nie do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zdaniem Bodnara „uchwała jest sprzeczna z prawem polskim i Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (…) Nieheteronormatywni i transpłciowi obywatele UE mogą z uzasadnioną obawą stwierdzić, że region, w którym obowiązuje uchwała, nie jest miejscem, gdzie mogą przebywać swobodnie w poczuciu bezpieczeństwa oraz korzystać z pełni swoich praw” – stwierdza Rzecznik Praw Obywatelskich. Podobne skargi skierował on do kilku innych samorządów, które przyjęły stanowiska bądź uchwały przeciw promowaniu ideologii LGBT.

W uzasadnieniu decyzji lubelskiego Sejmiku o odrzuceniu skargi Rzecznika Praw Obywatelskich napisano m.in.:

„Skarga Rzecznika Praw Obywatelskich jest oparta na błędnym założeniu, iż stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie wprowadzania ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych, jest uchwałą”.

Do tej pory około 90 samorządów gmin, powiatów i województw przyjęło uchwały czy stanowiska przeciwstawiające się promocji na ich terenach ideologii LGBT. Jednym z nich jest samorząd powiatu białostockiego. Za przyjęciem stanowiska stawiającemu tamę promocji LGBT i gender głosowało dwie trzecie radnych. Zostało więc ono przyjęte znaczącą przewagą głosów.

– Tym stanowiskiem chcemy chronić głównie dzieci przed nachalną i szkodliwą propagandą homoseksualizmu, która niszczy sumienia i demoralizuje – mówi Roman Czepe, wicestarosta Powiatu Białostockiego, pomysłodawca stanowiska.

/pch24.pl/

Read more: http://www.pch24.pl/nie-dla-promocji-ideologii-lgbt–lubelscy-radni-odrzucaja-skarge-rpo-twt,76261,i.html#ixzz6NiQgClqm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!