Wiadomości

“Łowcy Cieni” nie odpuszczają – w ostatnim czasie zatrzymali trzech mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dla policjantów z grupy tzw. “łowców cieni” nie ma świąt ani wakacji, wytyczają cel i sukcesywnie do niego dążą. Dzięki temu mają na swoim koncie wiele sukcesów. Tylko w ostatnim czasie zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch poszukiwanych przez Wielką Brytanię. Ścigani mają do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione czyny.

Pierwszy z zatrzymanych to 32-letni Polak, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Koronny w Bristolu w styczniu 2019 roku. W Wielkiej Brytanii został skazany na karę 13 lat pozbawienia wolności, za przemyt znacznych ilości narkotyków oraz pranie pieniędzy. Podczas procesu w Wielkiej Brytanii, mężczyzna pochodzący z województwa śląskiego zbiegł do Polski. W przeszłości, w kraju był notowany za bójki i pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

Tuż po tym, gdy strona brytyjska przekazała informację o ściganym do Centralnego Biura Śledczego Policji, do akcji wkroczyli policjanci z grupy tzw. “łowców cieni”. Intensywne działania doprowadziły funkcjonariuszy na warszawskie osiedle. Tam na jednej z ulic Pragi Północ w Warszawie zatrzymali całkowicie zaskoczonego mężczyznę.

Wydawałoby się, że w tak dużym mieście i po zmianie wyglądu poszukiwany może czuć się całkowicie anonimowo. Nic bardziej mylnego, ustalenie miejsca przebywania ściganego i zatrzymanie go było tylko kwestią czasu.

Następny ścigany, który wpadł w ręce “łowców cieni” to 53-letni Ignacy B. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Wielką Brytanię, ponieważ został skazany na karę 11 lat pozbawienia wolności. Brytyjski sąd uznał, że poszukiwany był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. Do tej grupy zostało zatrzymanych na terenie Wielkiej Brytanii jeszcze 16 innych podejrzanych, którzy następnie zostali skazani na kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Mężczyzna w trakcie prowadzonego procesu wyjechał do Polski, gdzie przebywał zmieniając miejsca pobytu. Na początku ukrywał się na terenie województwa łódzkiego, a następnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci CBŚP ustalili, że poszukiwany znajduje się we Włocławku, gdzie został zatrzymany. Decyzję o ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Wielkiej Brytanii podejmie sąd.

Kolejny zatrzymany to 62-letni Krzysztof K. Mężczyzna był poszukiwany od 2017 roku na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez Sąd Okręgowy w Warszawie, w związku z popełnionymi przestępstwami dotyczącymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się między innymi wymuszeniami rozbójniczymi czy przestępstwami przeciwko wolności człowieka oraz narkotykowymi. Poszukiwany za popełnione czyny został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. W wyniku podjętych czynności łowcy cieni ustalili jego miejsce ukrywania. Mężczyzna przebywał w powiecie węgrowskim, gdzie został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!