Wiadomości

Łowca nastolatek skazany. “Krystek” wróci do więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszy wyrok więzienia dla Krystiana W. ps. Krystek za tzw. korupcję seksualną małoletniego. Sprawa dotyczy samobójstwa 14-letniej Anaid, która rzuciła się pod pociąg.

Sprawa Krystiana W. była szeroko opisywana w mediach. O łowcy nastolatek stało się głośno po samobójstwie 14-latki. Mężczyzna miał wabić młode dziewczyny pod szkołami, w centrach handlowych lub w internecie, oferować pożyczki, darmowe dyskoteki lub pracę w modnych lokalach, a następnie je gwałcić. W kwietniu 2018 r. za gwałt na niespełna 17-letniej wychowance domu dziecka został skazany na karę trzech lat pozbawienia wolności.

W październiku 2021 r. Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił inny wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid. Mężczyzna za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwiema nastolatkami i manipulował nimi w celu wykorzystania seksualnego.

W marcu 2015 r. dzień po spotkaniu z mężczyzną Anaid rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. Śledczy odkryli, że Krystian W. przez miesiąc regularnie pisał z 14-latką. W 2019 roku usłyszał zarzut korespondencji z osobą poniżej 15. roku życia, która zmierza do wykorzystania jej seksualnie. Choć sekcja zwłok nie wykazała, że Krystek zgwałcił nastolatkę, kilka dni przed śmiercią Anaid zwierzyła się z tego koleżance. Zdaniem matki zmarłej dziewczynki mężczyzna mógł zmusić jej córkę do seksu oralnego.

RMF FM informuje, że we wtorek 7 marca sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Wejherowie. Orzekł mianowicie środek karny polegający na zakazie zajmowania przez Krystka wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz wszelkich działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, na zawsze.

Wcześniej Sąd Rejonowy skazał „Krystka” na 2,5 roku więzienia oraz trzyletni zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych dziewczynek na mniej niż 100 metrów. Obecnie przebywa on na wolności. W innej sprawie sąd uchylił areszt wobec niego. Główny proces „Krystka” i Marcina T. „Turka” toczy się przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Ofiarami „Krystka” miały paść 33 młode kobiety, z których tylko trzy były pełnoletnie.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!