Polska Wiadomości

LOT ma zamiar przerobić dreamlinery na maszyny do przewożenia towarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl polskie linie lotnicze LOT prowadzą z Boeingiem rozmowy w sprawie modyfikacji samolotów Dreamliner (Boeing 787). Samoloty miałyby zostać czasowo zmienione w maszyny do przewożenia towarów.

Z powodu pandemii koronawirusa pasażerskie podróże lotnicze są wstrzymane. W związku z tym linie lotnicze szukają alternatywnych środków pozyskiwania dochodów, dopóki popyt na podróże pasażerskie nie wróci do normy. Polskie linie lotnicze LOT podjęły z Boeingiem rozmowy dotyczące modyfikacji samolotów Boeing 787 – podała w środę agencja Reuters. Maszyny miałyby przez jakiś czas zajmować się przewozem towarów.

„Prowadzimy rozmowy z producentem samolotów na temat przystosowania samolotu pasażerskiego Boeing 787 do transportu ładunków” – powiedział rzecznik LOT Michał Czarnecki w rozmowie z agencją.

„Jeśli uzyskamy zgodę i spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będziemy pierwszą linią lotniczą na świecie, która dostosuje Dreamlinery do takiego transportu” – dodał.

Agencja informuje, że jednak już wcześniej niektóre linie lotnicze na świecie podjęły podobne działania, zmierzające do wypełnienia luki w zapotrzebowaniu na transport lotniczy, spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

LOT dysponuje 15 Boeingami 787. Aktualnie część przestrzeni w samolotach wykorzystywana jest do transportu np. masek na twarz, przyłbic oraz innego sprzętu ochronnego. Modyfikacje konstrukcyjne umożliwiłyby działania tego typu na szerszą skalę.

Michał Czarnecki podkreślił, że ostateczna decyzja nie jest jeszcze podjęta. LOT czeka na odpowiedź od Boeinga. Podkreślił, że podejmowanie ewentualnych usług w zakresie przewozu towarów będzie zależało od bieżącego popytu.

Tak jak pisano na portalu kresy.pl, w ostatnim czasie LOT zajmował się bardzo intensywnie umożliwieniem Polakom przebywającym za granicą powrotu do kraju w ramach akcji „Lot do domu”.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!