Wiadomości

Łoś włamał się do mieszkania w Wolborzu, lokatorka dostała zawału serca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do niecodziennej sytuacji doszło w minioną niedzielę w Wolborzu koło Piotrkowa Trybunalskiego. Do jednego z domów przez okno wskoczył łoś. Zwierzę tak wystraszyło jedną z mieszkanek, że ta z zawałem serca trafiła do szpitala – informuje Radio Łódź.

Zwierzę pokonało ponad dwumetrowy płot i wskoczyło do jednego z pomieszczeń przez okno. Mąż poszkodowanej kobiety mówi, że łoś dokonał wielu zniszczeń. – Telewizor jest cały potłuczony, laptop i tablet także są całe w proszku.

Na miejsce przyjechała policja i sporządziła notatkę służbową oraz podjęła decyzję. – Łosia nie będziemy ścigać – poinformowała Ilona Sidorko z policji w Piotrkowie Trybunalskim. Okoliczni mieszkańcy są zaskoczeni całą sytuacją. – W lesie widziałem łosie wiele razy z daleka, ale nie w domu. To jest naprawdę szok.

Szacuje się, że populacja łosia w okolicach Łodzi dawno przekroczyła pół tysiąca osobników. Kobieta, która po wizycie zwierzęcia w domu doznała zawału serca, przebywa w szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

/Radio Łódź/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!