Wiadomości

Lokatorki mieszkania, w którym wybuchł gaz, ukrywały się, koczując w szałasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zielonogórska policja odnalazła matkę i córkę – lokatorki mieszkania, w którym w środę wybuchł gaz. W piątek policja opublikowała komunikat, prosząc o pomoc w ich odnalezieniu – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak dodała, 53-latka i 77-latka zostały odnalezione w piątek po południu w lesie za ogródkami działkowymi w zielonogórskiej dzielnicy Jędrzychów. Koczowały w prowizorycznym szałasie. Na widok policjantów młodsza próbowała uciekać.

– Kobiety zostały przewiezione na badania do szpitala. Lekarze zdecydują, czy mogą przebywać w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Niebawem zostaną przesłuchane w związku z wybuchem gazu w ich mieszkaniu – powiedziała Stanisławska.

Do eksplozji gazu w mieszkaniu na drugim piętrze 10-piętowego wieżowca przy ul. Wyszyńskiego doszło w środę około godz. 21. Wybuch spowodował pożar mieszkania i duże zadymienie w całym budynku. Podczas eksplozji w lokalu nikogo nie było.

Strażacy szybko uporali się z pożarem mieszkania. W budynku wyłączono wszystkie instalacje.

Wybuch był na tyle silny, że doprowadził do wyrwania fragmentów dwóch ścian zewnętrznych budynku. Z uwagi na konieczność przewietrzenia i sprawdzenia stabilności konstrukcji bloku przez nadzór budowlany został on w środę wieczorem wyłączony z użytkowania. Przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja, a mieszkańcy zostali ewakuowani.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!