Wiadomości

Lisicki: Jachira to twarz polskiego wariatkowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Gdyby pani Jachira była dokumentną wariatką, to byśmy się nią nie zajmowali. Ona wyraża emocje pewnej znaczącej liczby ludzi, którzy jej słuchają i biją jej brawo. Moim zdaniem ta emocja zasadza się na tym: patrzcie jacy wy jesteście podli – ocenił Paweł Lisicki w najnowszym odcinku “Polska Do Rzeczy”.

W poniedziałek wieczorem Sejm nie uchylił rozporządzenia prezydenta w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa lubelskiego i podlaskiego. Za wnioskiem o uchylenie rozporządzenia głosowało 168 posłów, przeciw było 247, a 20 się wstrzymało (klub PSL-Koalicja Polska).

Podczas debaty poprzedzającej głosowanie nad rozporządzeniem prezydenta głos zabrała poseł KO Klaudia Jachira. Polityk zszokowała słuchający ją posłów nawiązaniem do ewangelicznej historii Jezusa i Marii.

– Nie mam wątpliwości, że Jezusa byście też nie wpuścili, jego telefon byście zniszczyli, a Maryja krzyczałaby daremnie przez całą noc, jak dzisiaj jedna z kobiet na granicy: “Błagam, pomóżcie nam. My tu umieramy” – mówiła Jachira.

Paweł Lisicki i Rafał Ziemkiewicz postanowili skomentować osobliwe zachowanie polityk i spróbować odpowiedzieć na pytanie, kto tak naprawdę wyznacza polityczną narrację PO.

– Podstawą urojenia wyższościowego jest przekonanie, że my jesteśmy lepsi, bo my jesteśmy “my”. My jesteśmy oświeceni, my jesteśmy dobrzy i szlachetni, a oni – pisowcy, Polacy, katolicy to jest czarny tłum – powiedział Rafał Ziemkiewicz o tożsamości grup popierających Platformę Obywatelską.

Z kolei Paweł Lisicki zauważył, że spora część osób, która uważa się za elitę, korzysta ze wzoru zachowania, który zakłada pogardę dla wybranej grupy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!