Polska Wiadomości

Lis krucho przędzie. Chce sprzedać swój portal internetowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wolnosc24.pl „Super Express” ujawnił wyniki audytu przeprowadzonego przez TVP. Wynika z niego, że na konto firmy Tomasza Lisa Deadline Productions trafiło ze źródeł telewizji publicznej 21 milionów 209 tysięcy 411 złotych i 66 groszy brutto.

Na antenie TVP program Lisa pojawił się w lutym 2008 roku, ostatnio odcinek wyemitowano w styczniu 2016 roku. Firma dziennikarza zajmowała się „stroną merytoryczną programu, scenariuszem, zakupem praw, organizacją noclegu i poczęstunku dla zaproszonych gości, a także zapraszaniem i czuwaniem nad publicznością”.

Średnio TVP musiała płacić 69,5 tys. zł. Deadline Productions za program! Z początku koszty był wyższe i wynosiły ponad 90 tys., później oglądalność spadła i kwoty kształtowały się na poziomie 55 tys.

Tymczasem Lis ma kolejne kłopoty. Wiele skazuje na to, że jego portal naTemat.pl nie jest w najlepszej kondycji. Wraz ze wspólnikiem Robertem Jędrzejczykiem postanowili wystawić go na sprzedaż.

Według ustaleń serwisu Mergermarket, potwierdzonych przez „Puls Biznesu”, właściciele Grupy naTemat wysłali pytanie do koncernów medialnych i funduszy inwestycyjnych (zarówno polskich, jak i zagranicznych), czy są zainteresowane bliską, strategiczną współpracą z tą firmą. W grę wchodzi m.in. sprzedaż części akcji spółki, a także inne warianty inwestycyjne. Doradcą w tym procesie jest Haitong Bank – podał w czwartek portal wirtualnemedia.pl.

Źródło: wolnosc24.pl/ natemat.pl,/„Super Express”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!