Europa Wiadomości

Lider włoskiej Ligi Północnej w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, że “Unia Europejska może iść się pier**lić”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Matteo Salvini lider prawicowej Ligi Północnej oraz kandydat na premiera Włoch, w ostrych słowach wypowiedział się o przyszłości Włoch w Unii Europejskiej. Nie ukrywa swojej niechęci do UE.

Wielkimi krokami zbliżają się przewidziane na 4 marca wybory parlamentarne, a wraz z nimi nasila się anty-unijna retoryka politycznej prawicy tego kraju.

Matteo Salvini udzielił włoskiej telewizji Channel Rete 4 w którym jasno stwierdził, że “Unia Europejska może iść się pier**lić”. Jak dodał: “Od 15 lat Europa nas nieustannie karze, a my jesteśmy w jeszcze gorszej sytuacji niż 15 lat temu”.

Swój atak na Brukselę kontynuował na Twitterze: “Niewolnicy Unii Europejskiej? Nie, dziękuję! Nie mogę się doczekać kiedy w końcu Włochy wraz z naszym rządem odzyskają swoją suwerenność, by bronić interesów narodowych w każdy możliwy sposób” – napisał.

“Polityka imigracyjna i wyrzeczenia gospodarcze narzucone nam przez Unię Europejską były katastrofą i zostaną odrzucone w wolnym głosowaniu przez Włochów” – przekonywał.

„Liga Północna będzie zawsze bronić rolnictwa i rybołówstwa Włoch. Dość przestrzegania europejskich norm, które zabijają nasze firmy i niszczą kraj!” – napisał w czwartek.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/kandydat-na-premiera-wloch-unia-europejska-moze-isc/

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!