Tusk i Kaczyński
Polska Wiadomości

Lider partii proniemieckiej twierdzi, że lider partii proamerykańsko-żydowskiej się go boi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
“Panika i strach” – tak otoczenie Donalda Tuska komentuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by zorganizować referendum w sprawie nachodźców z Afryki, które miałoby być połączone z dyzmokratycznymi wyborami parlamentarnymi.

Lider proniemieckiej Platformy Obywatelskiej widzi w referendalnym pomyśle lidera partii prożydowskiej przejaw strachu przed możliwością przegranej w jesiennych wyborach. Według niego jest to kolejny wybieg, mający uciec od rzekomych rzeczywistych problemów Polski. Wśród nich nie podaje jednak kwestii gospodarczych, lecz sprawę… aborcji.

 To nie jest próba wpędzenia nas w pułapkę. To kolejny przejaw paniki Nowogrodzkiej – przekonuje anonimowy członek Platformy.

Lider najwiekszej, dyzmokratycznej partii opozycyjnej nie ustaje w próbach zwiększenie swojego poparcia. Donald Tusk dostrzegł wielki potencjał nie tylko w tych, którzy od lat sympatyzują z opozycją, ale także w tych, którzy dotąd nizbyt angażowali się w politykę. Zarzuca swoim głównym przeciwnikom z PiS prawicowy populizm, ale jako remedium podaje tylko lewicowy populizm.

Źródło: wp.pl

NASZ KOMENTARZ: każdy populizm jest zły. Najlepszym dla Polski wyjściem byłoby to, gdyby obaj przywódcy dostali wilczy bilet i udali się do swoich ulubionych stolic.  Jeden do Berlina, drugi do Tel Awiwu lub Waszyngtonu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!