Wiadomości

Lider belgijskiej partii „Islam”: „W perspektywie 12 lat muzułmanie będą w Belgii stanowić większość”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider belgijskiej partii „Islam” stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że w perspektywie muzułmanie będą w Belgii stanowić większość. Jak już informowaliśmy wcześniej, celem jego partii jest wprowadzenie w Belgii prawa szariatu i przekształcenie tego kraju w państwo islamskie.

Redouane Ahrouch, będący założycielem i liderem partii, wziął udział w debacie, która odbyła się we wtorek w telewizji belgijskiej. W programie VRT „De Afspraak” ogłosił, że jego partia, która obecnie funkcjonuje jedynie w Brukseli, zbuduje swoje struktury w innych dużych miastach, takich jak Antwerpia i Ghent.

Ahrouch uważa, że znaczenie jego partii będzie rosło wraz ze zmieniającą się strukturą ludności Belgii:

– W perspektywie 12 lat muzułmanie będą w Belgii stanowić większość – powiedział, dodając, że wtedy będą dwie grupy, będą przewodzić krajowi.

– Wybór będzie między ekstremistami i demokratami, jakimi jak my – stwierdził.

Podczas niedawnej debaty telewizyjnej, o czym pisaliśmy wcześniej, lider partii islamskiej nie chciał patrzeć w oczy sekretarzowi stanu ds. równych szans, Zuhalem Demirem, ponieważ jest ona kobietą.

Ahrouch powiedział wcześniej, że chce odseparować kobiety od mężczyzn w transporcie publicznym, aby zapobiec napadom na tle seksualnym.

15 lat temu Ahrouch został skazany za grożenie i zranienie żony.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!