Wiadomości

Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła we Włoszech do 24.648

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zanotowano śmierć 534 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza ponowny wzrost zgonów. Łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 24648. Dane przedstawiła we wtorek Obrona Cywilna.

Doszło zarazem do znacznego spadku liczby osób obecnie zakażonych. Jest ich około 107 tys., tj. o 528 mniej niż dzień wcześniej. W domowej izolacji przebywa 81 tys. chorych. Od wybuchu epidemii przed dwoma miesiącami potwierdzono prawie 183.957 przypadków infekcji. Wyleczonych zostało 51.600 tys. chorych. Padł rekord dobowego wzrostu – liczba ta zwiększyła się o 2723.

Kolejny dzień z rzędu spadła liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Włoska Obrona Cywilna podkreśliła w komunikacie, że od początku kryzysu nie zanotowano tak wysokiej liczby pacjentów wypisanych ze szpitala i wyleczonych. W ciągu ostatniej doby oddziały szpitalne opuściły 772 osoby.

W Lombardii, czyli epicentrum epidemii, zmarły w ciągu ostatniego dnia 203 osoby. Tam również notuje się spadek przypadków wymagających hospitalizacji.

/Gazeta Prawna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!