Wiadomości

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech wzrosła do 197

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ze 148 do 197 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformował w piątek komisarz ds. kryzysu epidemiologicznego Angelo Borrelli. Zakażonych jest obecnie 3916 osób. Dotychczas zanotowano łącznie ponad 4,6 tys. przypadków.

Od czwartku zmarło 49 osób – wszystkie w wieku od ponad 60 do około 90 lat – obciążonych dodatkowymi chorobami. Wyleczonych zostało już 523 chorych; o 109 więcej niż dzień wcześniej – ogłosił rządowy komisarz na codziennej konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie.

W ciągu jednego dnia potwierdzono 620 nowych przypadków wirusa. Na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju przebywa 462 chorych, w tym ponad 300 w Lombardii, gdzie Covid-19 szerzy się najbardziej. Łącznie hospitalizowano 2,4 tys. zakażonych.

Podając dane dotyczące kryzysu, trwającego we Włoszech od dwóch tygodni, komisarz poinformował, że przeprowadzono ponad 36 tys. testów na obecność koronawirusa. Wyleczonych zostało do tej pory 11 proc. zakażonych , a zmarło 4,2 proc. chorych.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!