Wiadomości

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych zwiększyła się w poniedziałek o 98 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych zwiększyła się w poniedziałek o 98 osób do 1886 – poinformowała we wtorek Narodowa Komisja Zdrowia. Bilans zakażonych w całych Chinach wzrósł do ponad 72 tys. osób. Podano, że w większości są to przypadki lekkie.

W prowincji Hubei, będącej epicentrum epidemii, zmarły kolejne 93 osoby z czego 72 w stolicy prowincji – Wuhan. Według lekarzy chińskich ponad 8 tysięcy pacjentów jest w stanie ciężkim, zaś 1700 w krytycznym.

Obserwacją medyczną objętych jest w prowincji 71,6 tysiąca mieszkańców, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi. Wyleczono 6639 osób. Władze wprowadziły również kwarantannę, obszar nią objęty zamieszkuje 56 milionów ludzi.

Oceniono, że sytuacja jednak powoli się poprawia, na co wskazuje malejąca z każdym dniem liczba nowym przypadków zakażeń poza prowincją. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł jednak przed nadmiernym optymizmem. Według niego, tendencję spadkową liczby nowych zakażeń „należy interpretować z dużą ostrożnością”.

– Ta tendencja może się zmienić kiedy wirus dotrze do nowych skupisk ludności. Jest jeszcze zbyt wcześnie aby powiedzieć, że spadek zachorowań będzie się utrzymywać. Wszystkie scenariusze są jeszcze możliwe – przyznał Ghebreyesus.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!