Wiadomości

Libijska Armia Narodowa udaremniła atak na lotnisko al-Jufra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Libijska Armia Narodowa (LNA) udaremniła wielki atak sił lojalnych Rządowi Porozumienia Narodowego (GNA) na kluczową bazę lotniczą al-Jufra w środkowej Libii – poinformował rzecznik LNA w godzinach popołudniowych 13 września.

W oficjalnym oświadczeniu gen. Ahmed al-Mismari podał, że siłom LNA udało się udaremnić atak na dużą skalę, zanim jeszcze się rozpoczął.

„Armia zestrzeliła trzy tureckie drony, które próbowały przeprowadzić naloty na bazę lotniczą al-Jufra i zaatakowała zgrupowanie terrorystów w Syrcie, która planowało podjąć natarcie na al-Jufrę z użyciem 19 pojazdów, z których wszystkie zostały zniszczone. Zaatakowaliśmy kolejne zgrupowanie terrorystów, składające się z 15 pojazdów, zniszczonych w okolicy Abu Nujaym, które planowało ruszyć na południe, a my uderzyliśmy w Air Academy w Misracie”- poinformował w oświadczeniu rzecznik LNA.

Generał al-Mismari twierdził, że nieudany atak został zaplanowany w Turcji i sfinansowany przez Katar. Oba kraje są bliskimi sojusznikami GNA. LNA opublikowała kilka zdjęć pojazdów rzekomo zniszczonych przez nią w pobliżu Syrty. Jednak zdjęcia nie zostały jeszcze zweryfikowane.

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!