Felietony

Lewicowy niemiecki polityk oskarża policję o bierną postawę w obliczu przestępstw, których dopuszczają się imigranci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityk lewicowej partii Zielonych Peter Seifert poskarżył się na bierność policji w obliczu przestępstw, których dopuszczają się imigranci, co – w jego ocenie – przyczynia się do wzrostu popularności partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). W liście do lokalnej gazety Seifert, który zasiada w Radzie Miejskiej w Balingen, napisał list, w którym to, co go spotkało, w zetknięciu z pijanym, agresywnym azylantem, o czym donosi „Die Welt”.

Seifert opisał, jak to zmuszony był zadzwonić na policję, ponieważ imigrant „rozrabiał”. Funkcjonariusze, owszem, przybyli i aresztowali go, ale „wrócił po trzech kwadransach, by robić to, co mu przerwano”. Kiedy Seifert próbował go uspokoić, usłyszał: „zabiję cię”, przy czym imigrant przeciągnął kciuk po szyi.

„Każdego dnia na stacji doświadczamy, jak przedstawia się nasz porządek konstytucyjny. Jak radzić sobie z handlem narkotykami w biały dzień, gdy nikt nie jest za to pociągany do odpowiedzialności? Jak radzić sobie z groźbami i obelgami, których nie ma się ochoty wysłuchiwać? Ciężko pracujemy, aby za wypracowane przez nas pieniądze utrzymywane były takie typy” – napisał Seifert.

Dodał on nadto, że policjant powiedział jego koledze, aby usunął z telefonu zdjęcia obrażające imigranta, ponieważ mogą one naruszać prywatność osoby ubiegającej się o azyl.

„Powoli dochodzę do wniosku, że żyjemy w złym świecie” – stwierdził Seifert.

Zacytował on burmistrza Tybingi z partii Zielonych, który powiedział: „Nie możemy ukrywać faktów, tylko dlatego, że nie pasują one do naszego światopoglądu.”

„Zostawiamy AfD mówienie o tego rodzaju nadużyciach i zastanawiamy się, dlaczego zdobywa ona coraz więcej głosów” – dodał Seifert i ostrzegł przed ukrywaniem informacji, takich jak pochodzenie etniczne podejrzanych, które tylko wpływa na „wzrost notowań populistycznej partii”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!