Polska Wiadomości

Lewica domaga się zawieszenia tęczowych flag na Gdańskim ratuszu. Miasto odmawia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal m.trojmiasto.pl przedstawiciele trójmiejskich organizacji lewicowych apelują do władz Gdańska, by na Urzędzie Miejskim w Gdańsku oraz w innych miejscach publicznych zawisły tęczowe flagi. Miałby to być gest solidarności ze społecznością osób LGBT+. Miasto odmawia, argumentując, że “woli czyny, zamiast gestów”. W magistracie złożono petycję w tej sprawie, licząc na to, że urzędnicy zmienią zdanie.

Przedstawiciele partii Razem napisali do Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania apel, by na gmachu Urzędu Miejskiego, w geście solidarności ze społecznością osób LGBT+, zawisły tęczowe flagi.

– Dostaliśmy odpowiedź odmowną. W swojej odpowiedzi wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk napisał, że Gdańsk woli czyny zamiast gestów. Zgadzamy się, że czyny są ważne. Ale zdarza się – i tak jest w tej chwili – że gesty są wymowniejsze i dają nadzieję tu, teraz wszystkim osobom, które jej potrzebują – poinformowali przedstawiciele partii Razem – Kiedy, jak nie teraz, jest czas na wsparcie naszych sióstr i braci, które są upokarzane i brutalnie atakowane?

– Uważamy, że w odpowiedzi na szykany i represje wobec społeczności LGBTQ+, a w szczególności na wydarzenia ostatnich dni, należy reagować i aktywnie się im przeciwstawiać. Nie ma lepszego sposobu na okazanie wsparcia niż umieszczenie symbolu ruchu LGBTQ+ w postaci tęczowej flagi w przestrzeniach publicznych Miasta Gdańska. Wspieramy naszą drużynę piłkarską, dekorując całe miasto na zielono i biało. Teraz należy wesprzeć prześladowaną mniejszość i reagować, gdy dzieje się zło – na każdym gdańskim maszcie powinna pojawić się tęczowa flaga – napisano w petycji.

Autor: Ewelina Oleksy

No proszę. Czyżby szowinizm?

Źródło: m.trojmiasto.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!