Wiadomości

Leszek Miller zachwycony obsceniczną wystawą w Parlamencie Europejskim: “Poruszająca”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Politycy z Włoch i Polski są oburzeni wystawą zaprezentowaną w Parlamencie Europejskim. “Wstyd” – napisał na Twitterze Witold Waszczykowski. Ale są tacy, którzy ślinią się na jej widok…

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Izabela Kloc wyraziła swoje oburzenie inicjatywą lewicowej grupy The Left, która jest promowana przez poseł Malin Björk ze szwedzkiej Partii Lewicy. Jak informuje Kloc, europosłowie otrzymali na swoje skrzynki mailowe wiadomość z zaproszeniem na wystawę zorganizowaną przez lewicowych aktywistów. Do wiadomości dołączone były dwa zdjęcia promujące wydarzenie. Na pierwszym z nich widać grupę migrantów zbliżających się do wybrzeża wyspy, na której stoi żołnierz próbujący ich powstrzymać. Na drugiej fotografii mężczyzna wystylizowany na Jezusa Chrystusa stoi otoczony mężczyznami przebranymi w stroje niewolników sado-maso.

“Z okazji szwedzkiej prezydencji w Radzie Europejskiej zaprosiłam artystkę fotograficzną Elisabeth Ohlson, do zaprezentowania kilku swoich prac. Wszystkie prace, które wybrała na tę wystawę, mają tematykę związaną z LGBTQI lub inną integracyjną, dotyczącą praw człowieka” – czytamy w przesłanym do europarlamentarzystów zaproszeniu.

Przeciwko wystawie zaprotestowali politycy z Polski i Włoch. Izabela Kloc pisze o autorce prac, że skandaliczne i obrazoburcze działania nie są jej obce. Autorka fotografii po raz pierwszy stała się szerzej znana publiczności w 1998 roku po szokującej wystawie zdjęć zawierający scenę ostatniej wieczerzy z Chrystusem i apostołami w konwencji LGBTQ+. Prace wywołały skandal i zostały oprotestowane m.in. przez Watykan.

“Zdjęcia niemal identyczne w swojej bluźnierczej wymowie zostaną wystawione w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Nikogo nie zastanawia fakt, że Parlament jest miejscem publicznym, odwiedzanym przez dzieci i młodzież. Czyż trudno o bardziej jaskrawy dowód na postępujące zdziczenie tej instytucji?” – pisze Kloc na swoim blogu.

Swoje oburzenie wystawą wyraził również Witold Waszczykowski. “Europejska Lewica ⁦@Left_EU⁩ zorganizowała w ⁦@Europarl_EN⁩ obsceniczną wystawę. Wstyd, shame ⁦@EP_President RobertaMetsola” – napisał na Twitterze polityk.

Nie wszyscy politycy zasiadający w Parlamencie Europejskim są zniesmaczeni zaprezentowaną wystawą. Zblalzowany stary komuch, były premier Leszek Miller jest zachwycony pracami Elisabeth Ohlson. Europoseł określił prace artystki jako wzruszające.

“W Parlamencie Europejskim poruszająca wystawa prac Elizabeth Ohlson. Szwedzka artystka od wielu lat w swojej twórczości nawiązuje do problematyki uchodźców, bezdomnych i praw osób LGBT” – napisał na Twitterze.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!