Wiadomości

Lempart “przywitana” w Sztumie wiadrem z mopem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderka Strajku Kobiet zjawiła się w Sztumie. Także w tej miejscowości nie zapomniano o tym, co uprzednio zrobiła Marta Lempart w Warszawie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Jakiś czas temu do sieci trafiło nagranie happeningu, jaki liderka proaborcyjnej organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart zorganizowała przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Aktywistka oblała wejście przed budynkiem czerwoną farbą, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją kobiety, która sprzątała teren przy budynku. Po tej akcji na Martę Lempart spadła fala krytyki w związku z tym, że nie szanuje pracy innych kobiet.

Tym razem liderka Strajku Kobiet zjawiła się w Sztumie. Także w tej miejscowości nie zapomniano o tym, co uprzednio zrobiła Marta Lempart. Jeden z mężczyzn, który pojawił się na miejscu kolejnej akcji Lempart, przyniósł ze sobą wiadro z mopem. Do wiadra przyczepiony był napis “będziesz sprzątać sama”.

– To służy po to, żeby ta pani na drugi raz posprzątała po sobie swój bałagan. (…) Tak samo, jak w Warszawie farbą pochlapała. (…) To jest prezent od kobiet z Ziemi Sztumskiej. Nie ma ich tutaj, bo są w pracy – powiedział mężczyzna.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!