Wiadomości

Legutko: Państwa Europy Zachodniej coraz wyraźniej przyznają, że nie chcą wojennej klęski Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwa Europy Zachodniej coraz wyraźniej przyznają, że nie chcą wojennej klęski Rosji, bo ta rozdrażniłaby Władimira Putina. – Słyszymy, że Rosja musi wyjść z twarzą z tego konfliktu, czyli musi coś zyskać na tej inwazji – zdradził europoseł PiS Ryszard Legutko powołując się na doniesienia z unijnych salonów.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko był gościem TVP Info. W wywiadzie odniósł się do wciąż zbyt mało zdecydowanych reakcji Unii Europejskiej na rosyjskie zbrodnie.

– Entuzjastyczne poparcie dla Ukrainy i deklaracje podjęcia wszelkich kroków z czasem zaczęły się kruszyć, bo wchodzą tu interesy – powiedział Legutko. – Pamiętajmy, że Rosja to ten trwały punkt w polityce europejskiej dla najważniejszych krajów Europy Zachodniej – dla Niemiec, Francji i Włoch. Rosja zawsze to, co chciała, zdobywała i było to przyklepane. Zajęcie Krymu było przyklepane – dodał europoseł.

Ryszard Legutko przyznał, iż „słyszymy, że Rosja musi wyjść z twarzą z tego konfliktu, czyli musi coś zyskać na tej inwazji”. – A co może zyskać? Nie dobre słowo, ale fragment terytorium ukraińskiego – powiedział potwierdzając coraz częstsze doniesienia w tej sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!