Wiadomości

Lego prezentuje klocki LGBT+: ma to być „wyraźnym ukłonem w stronę wszystkich niesamowitych drag queens”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bombardowani jesteśmy ze wszystkich stron, a szczególnie dzieci – ideologia LGBT ze swoją symboliką jest nam dziś narzucana równie nachalnie co nazizm w III Rzeszy czy komunizm w ZSRR. Wpisać się w tę akcję postanowił także firma Lego, która stworzyła kolekcję klocków w duchu LGBT+. W kolekcji pod hasłem „Everyone is awesome” są kolorowe klocki reprezentujące barwy oryginalnej tęczowej flagi, a także 11 figurek, które mają nie reprezentować płci.

Figurki są w 11 kolorach. Nie mają oczu, ani ust. Jeden ludzik ma mocno wystylizowaną perukę. Według Lego ma być ona „wyraźnym ukłonem w stronę wszystkich niesamowitych drag queens”. Postaci jasnoniebieskie, białe i różowe mają reprezentować tzw. społeczność transpłciową, a czarny i brązowy symbolizuje różne kolory skóry.

Kolekcję klocków i figurek zaprojektował Matthew Ashton. Pierwotnie stworzył je, by postawić je na swoim biurku. Ale projekt przyciągnął bardzo uwagę współpracowników. Ashton wpadł na pomysł, by wyprodukować klocki na masową skalę.

Czytaj też:

Stany Zjednoczone oferują grubą kasę na szerzenie w Polsce ideologii LGBT

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!