Wiadomości

Legnica: 39-latek zaatakował nożem policjanta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek śledczych zastosował 3-miesięczny areszt wobec 39-latka, który zaatakował nożem policjanta. Do zdarzenia doszło w minioną środę, kiedy funkcjonariusze podjęli interwencję wobec legniczanina, mając podejrzenie że może on posiadać środki odurzające.

W piątek 3 lutego br. z samego rana, na wniosek prokuratora, odbyło się posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Legnicy, na którym orzeczono najostrzejszy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu dla 39-latka, który w minioną środę zadał ciosy nożem interweniującemu policjantowi.

Przypomnijmy, w środę 1 lutego br., około godziny 18:00 przy ul. Prusa w Legnicy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podjęli czynności służbowe w stosunku do mężczyzny, wobec którego istniało podejrzenie, że może posiadać środki odurzające.

Na widok policjantów mężczyzna rozpoczął ucieczkę i w ogóle nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Po krótkim pościgu podczas próby obezwładnienia, mężczyzna nagle wyjął nóż i zaczął zadawać policjantowi ciosy. Konsekwencją realizowanych przez mundurowych czynności było zatrzymanie legniczanina, który trafił następnie do policyjnego aresztu. Ranny policjant został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

W świetle prawa, za przestępstwa jakich dopuścił się 39-latek, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!