Polska Wiadomości

Legia postanowiła zapłacić karę nałożoną przez UEFA za patriotyczną oprawę meczu. Pieniądze zebrane przez internautów zostaną zaś przeznaczone na pomoc weteranom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek UEFA ukarała klub Legia Warszawa grzywną w wysokości 35 tysięcy euro za patriotyczną oprawę meczu.

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji przez UEFA właściciel mistrza Polski zapowiadał, że złoży odwołanie. Z takiego rozwiązania jednak zrezygnowano, głównie dzięki kibicom, którzy postanowili pokryć koszta grzywny. Akcję zbierania pieniędzy zainicjował dziennikarz Krzysztof Stanowski.

“W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że Klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro” – napisano w komunikacie.

“Jednocześnie informujemy, że wszystkie środki przekazane Klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii” – dodano.

Jak przekazał założyciel portalu Weszło.com, w ciągu niespełna jednego dnia zebrano już 200 tysięcy złotych. Klub zrezygnował z tych pieniędzy. Zgodnie z deklaracją, całość kwoty trafi do powstańców.

RadioZET.plLegia/KS

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!