Polska Wiadomości

Lech Wałęsa znowu dał czadu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa był gościem Dnia Europejskiego, który odbył się 10 maja na Uniwersytecie Gdańskim. . Przed przemową byłego prezydenta odbyła się konferencja prasowa. I tutaj Lech Wałęsa mówiąc o problemie imigrantów powiedział coś co pokazuje tylko, że traci on coraz bardziej kontakt z rzeczywistością.

Musimy jednak być solidarni z Europą. A co? No to usiądźmy, pogadajmy co tu można zrobić, aby ulżyć doli, ale jednocześnie aby zrobić porządek w tych krajach, żeby nie było takiej sytuacji – powiedział na wstępie Lech Wałęsa.

I po chwili wypalił:
– To jest takie pogrożenie palcem Europie. Wy dopiero będziecie mieli imigrację jak otworzymy Chiny i Indie. Do Polskie przewiduję, że przyjedzie około miliard Chińczyków. I wtedy dopiero będziemy mówili, że mamy problem.

Kiedy rozmówca obok niego zdziwiony dopytywał, czy chodzi o miliard, a nie milion, Wałęsa potwierdził, że miliard, bo “ich tam jest dużo”.

Dalej mędrzec Wałęsa dodał w kontekście tego, że są kraje, które nie chcą się “solidaryzować” z Europą m.in. w kwestii imigrantów, że “pięć minut po rozbiciu Unii przez Polskę i Węgry powstaje nowa, ale mądrzejsza, już nie pozwalająca na takie wydziwiania”.

Jak widać i słychać Lechu jest w formie i ze zniecierpliwieniem możemy wyczekiwać kolejnych mądrości z pogranicza stosunków międzynarodowych w wykonaniu byłego prezydenta.

Źródło: dziennik Bałtycki/ dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!