Wiadomości

Lech Wałęsa staje w obronie Zbigniewa Stonogi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tygodnik „Wprost” dotarł do listu, jaki Lech Wałęsa wysłał do Norweskiego Urzędu Imigracyjnego. Były prezydent pisze w nim, że Stonoga jest prześladowany, a w Polsce czeka go „eskalacja prawnej przemocy ze strony władzy”.

Kilka dni temu media obiegła wiadomość, że znany biznesmen Zbigniew Stonoga został zatrzymany przez holenderską policję. Do Niderlandów przyjechał z Norwegii, gdzie ubiegał się o azyl polityczny. W ten sposób ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. W listopadzie zeszłego roku Sąd Okręgowy w Lublinie wydał przeciwko niemu Europejski Nakaz Aresztowania.

Stonoga jest podejrzany o oszustwa na kwotę ponad 900 tys. zł podczas prowadzonej przez niego działalności charytatywnej. Zarzuca mu się także pranie pieniędzy w latach 2015-2017.

W jednym z wpisów Stonoga podał, że 24 listopada 2020 r. zadzwonił do Lecha Wałęsy z prośbą o pomoc. – Nie zdążyłem słuchawki odłożyć, a On już zdążył pomóc – pisał do swoich fanów. Nikt jednak nie wiedział, w jaki sposób Wałęsa Stonodze rzeczywiście pomógł, ale redakcja „Wprost” dotarła do listu, który Lech Wałęsa wysłał do Norwegów.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!