Wiadomości

Lapid znów wściekle atakuje Polskę: „Minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez konsekwencji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef dyplomacji Izraela Jair Lapid napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze, że „negatywny wpływ na nasze stosunki rozpoczął się w 2018 r., gdy Polska zdecydowała się rozpocząć uchwalanie ustaw mających na celu szkodzenie pamięci o Holokauście i narodzie żydowskim”.

„Dawno minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez konsekwencji. Dziś Żydzi mają własny, dumny i silny kraj. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie mamy zamiaru przymykać oczu na haniebne postępowanie antydemokratycznego rządu polskiego” – napisał, dając upust swej poonfobii i zakłamania, Lapid.

Kolejny wściekły atak izraelskiego ministra był odpowiedzią na reakcję premiera Mateusza Morawieckiego na obniżenie rangi dyplomatycznej reprezentacji Izraela w Warszawie. Premier oświadczył w niedzielę, że decyzja ta jest bezpodstawna i nieodpowiedzialna, a słowa Jaira Lapida, ministra spraw zagranicznych i premiera alternata, budzą oburzenie każdego uczciwego człowieka.

Jak dodał, „nikt, kto zna prawdę o Holokauście i cierpieniach Polski w czasie II wojny światowej, nie może godzić się na taki sposób prowadzenia polityki”. W en sposób potwierdził on opinię, że pamięć o Holokauście niewiele go tak naprawdę obchodzi, gotów jest kłamać na jego temat, wykorzystując instrumentalnie tamtą tragedię.

„Wykorzystywanie tej tragedii na potrzeby partyjnych interesów jest karygodne i nieodpowiedzialne. Jeżeli rząd Izraela nadal będzie w ten sposób atakował Polskę, będzie to miało również bardzo negatywny wpływ na nasze relacje – zarówno dwustronne, jak i te na forach międzynarodowych” – ostrzegł premier Morawiecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!