Wiadomości

Kuwejt odmówił przyjęcia zamówionych trzydziestu śmigłowców H225M Caracal za kwotę 1,07 mld euro

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Obrony Kuwejtu w 2016 r. zamówiło trzydzieści śmigłowców H225M Caracal za kwotę 1,07 mld euro. Kilka dni temu poinformowało, że odmówiło przyjęcia maszyn z powodu wykrycia niesprecyzowanych wad technicznych.

O sprawie pisze magazyn militarny „MILMAG”. Resort obrony w Kuwejcie odmówił przyjęcia maszyn wielozadaniowych Airbus Helicopters H225M Caracal i poinformował o powołaniu komitetu technicznego, który ma wykryć wady i usunąć ich przyczyny, po czym móc wznowić planowane dostawy.

Producent Caracali ma teraz dostarczyć raport i wykazać w nim możliwe wady oraz gwarancje do ich naprawy. Według nieoficjalnych informacji problem dotyczyć ma „silników turbowałowych Turboméca Makila 2A1 o mocy 1776 kW (2382 KM) każdy, które napędzają francuskie śmigłowce”.

Magazyn przypomina, że to nie pierwsze problemy z podobnymi śmigłowcami, zamawianymi przez Kuwejt. Jeden dotyczył postępowanie antykorupcyjnego wszczętego przez służby Kuwejtu, po tym, jak pojawiły się informacje, że pośrednik przetargu – libański Farid Abdelnour – zażądał od Airbusa prowizji 60 mln euro do tej umowy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!