Wiadomości

Kurdowie odblokowali autostradę M4, łączącą Hasakę z Aleppo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) odblokowały autostradę M4 po odepchnięciu od niej sił tureckich, ogłosiło Centrum Koordynacji i Operacji Wojskowych.

Bojownicy Narodowej Armii Syryjskiej (NSA), wspierani przez tureckie wojsko, zdołali dotrzeć do leżącej w odległości 30 km od granicy turecko-syryjskiej autostrady M4 i zablokować ruch na tej kluczowej magistrali. W toku tej operacji, która miała miejsce dziś wczesnym rankiem, siły protureckie zdobyły osiemnaście wiosek na pograniczu prowincji Al-Hasakah i Rakka.

Oddziały protureckich bojowników przecięły strategiczną autostradę łączącą Hasakę z Aleppo

„SDF odzyskało kontrolę nad międzynarodową autostradą M4, po starciach z grupą zbrojną wspieraną przez Turcję, która infiltrowała ten obszar i zabiła niektórych cywilów” – napisano w komunikacie Centrum Koordynacji i Operacji Wojskowych SDF na Twitterze.

M4 jest uważana za kręgosłup transportowy w północno-wschodniej Syrii. Autostrada łączy Hasakę z Rakką i Aleppo.

Natomiast w rejonie zdobytego kilka godzin temu miasta Ras al-Ajn oraz w okolicach Tall Abjad siły protureckie wciąż odnotowują zdecydowane postępy terenowe. Tak więc Narodowa Armia Syryjska (NSA) w ciągu dzisiejszego dnia zajęła siedem wiosek leżących wokół Tall Abjad.

Siły tureckie przejęły kontrolę nad wsiami Al-Daba, al-Dadat, Dhijabah, Sarad, al-Dżindaui i Sa’aijdah na wschód od Tall Abjad, a także nad wioską al-Drulijah na zachód od miasta. Wsie zostały zdobyte po ciężkich walkach z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi (SDF).

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!