Wiadomości

Kukiz: “Od października przestaję głosować z PiS. Dotyczy to wszystkiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od października, tak jak wielokrotnie deklarowałem, przestaję głosować z PiS – powiedział w programie Gość Radia ZET Paweł Kukiz. Polityk przypomniał, jakie są jego warunki dalszej współpracy z partią rządzącą.

– Nie ma uchwalonych sędziów pokoju, a więc kończą się wspólne głosowania z PiS – dotyczącego nowego rządu czy jakiejkolwiek innej ustawy. Od października, tak jak wielokrotnie deklarowałem, przestaję głosować z PiS – zapowiedział w Radiu ZET Paweł Kukiz. 

Polityk wyraźnie zaznaczył jednak, że jest gotowy do dalszej współpracy, ale najpierw PiS musi spełnić jego warunki. – Do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju. Taka była umowa – dodał.

– Do tej pory świetnie się PiS wywiązywał ze wszystkich zobowiązań: mamy uchwaloną ustawę antykorupcyjną, mamy uchwaloną ustawę o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników, o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych i wszystko ok, natomiast zostały dwie kluczowe jeszcze rzeczy do końca tej kadencji – ustawa o sędziach pokoju, wybieranych bezpośrednio przez obywateli i referendum odwołujące wójta, burmistrza, obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach merytorycznych i wydłużenie czasu zbierania podpisów — mówił Kukiz. – Jak to będzie uchwalone – wtedy wracamy do wspólnych głosowań — zadeklarował.

– Była prośba ze strony prezesa PiS o dalsze wspólne głosowania i argumentacja, że sędziowie są cały czas w dyskusji. Powiedziałem, że jak się skończy dyskusja i zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju, to wracamy do wspólnych głosowań. Trzeba było po prostu wcześniej rozpocząć pracę nad sędziami, bo wydaje mi się, że ci sędziowie za jakiś czas powinni być uchwaleni — stwierdził Paweł Kukiz w „Gościu Radia Zet”.

/Radio Zet/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!