Wiadomości

Kukiz o “polskich” europosłach głosujących przeciwko Polsce: Oni są zwykłymi szmalcownikami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paweł Kukiz był pytany, co myśli o antypolskich debatach w PE i udziale w nich polskich europosłów. – To są zdrajcy, kosmopolici – ocenił.

W przyjętej w czwartek rezolucji Parlament Europejski wzywa Radę UE oraz Komisję Europejską do podjęcia dalszych działań w związku z “pogorszeniem się stanu wartości UE na Węgrzech i w Polsce”.

Europarlament domaga się od Rady i Komisji m.in. zatrzymania dla Węgier i Polski pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Finanse mają zostać odblokowane dopiero po ustąpieniu rządów narodowych i wdrożenia wszelkich wyroków. Warto zaznaczyć, że Węgry i Polska to jedyne państwa, które do tej pory nie otrzymały żadnych funduszy w ramach unijnej pożyczki.

O ile politycy PiS głosowali przeciwko rezolucji, a europosłowie PO i PSL w większości wstrzymali się od głosu, to nie brakowało jednak polskich europosłów, którzy poparli kontrowersyjny dokument. Byli to: Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Leszek Miller, Róża Thun, Sylwia Spurek oraz Danuta Huebner.

Zachowanie europosłów w bardzo ostrych słowach ocenił Paweł Kukiz. Polityk porównał ich do szmalcowników. – To są zdrajcy, kosmopolici. Ja jestem państwowcem i nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś reprezentuje lewicę, czy prawicę. Ważne, by był patriotą i kochał Polskę. Europosłowie głosujący za sankcjami przeciwko Polsce są zwykłymi szmalcownikami. To źli ludzie. Jedyną dla nich wartością jest kasa i wszystko jedno, czy mówią po rosyjsku, po niemiecku, czy po polsku – stwierdził Kukiz w rozmowie z internetową telewizją wPolsce.pl.

Lider Kukiz’15 był pytany, czy jego zdaniem Komisja Europejska zatrzyma się postulacie likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. Jego zdaniem jeżeli Unia będzie nazbyt ingerowała w polskie sprawy, to “trzeba się zastanowić, czy to nam się opłaca i na jakie ustępstwa możemy iść”.

– Jeżeli Ukraina nie przegra, to kształt Unii Europejskiej może się zmienić. Amerykanie wciąż faworyzują Niemców i Francuzów. Widać to na wielu spotkaniach. Ta mentalność też powinna się zmienić – dodał.

/wpolityce.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!