Felietony

KTO NAS ZDRADZAŁ? KTO OSZUKIWAŁ?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stanisław Srokowski pisze o tym w nowej książce: „Życie wśród pisarzy, agentów i intryg”. Poznamy kawał najnowszej, autentycznej historii Polski. Kto na kogo donosił? Kto zdradzał? Kto oszukiwał? Kto był prawy? Poznamy różne twarze znanych polityków, pisarzy, dziennikarzy. Odsłaniamy także oblicza agentów. Atmosfera tamtej epoki. Sporo ciekawych zdjęć.  Dzienniki autora skonfrontowane z dokumentami IPN. Burzliwa, dramatyczna historia. Jej mroczny cień wciąż pada na naszą epokę. Jeśli pragniemy poznać źródła zła, szukajmy ich głównie w niedawnej przeszłości.

Stanisław Srokowski ujawnia cały skomplikowany świat podłości i hańby komunistycznych służb specjalnych i ich usłużnych, cynicznych agentów. Pokazuję też szeroką panoramę zjawisk i mechanizmów, które zniewalały umysły Polaków. Pojawią się w książce liczne postaci znanych z pierwszych stron gazet tzw. autorytetów, które okazały się ostatecznie zdrajcami swojego najbliższego otoczenia. A także galeria donosicieli. Wielu z nich pełni do dzisiaj odpowiedzialne funkcje publiczne. Nie zabraknie też dokumentów IPN, które zderzą się z dziennikami autora, opisującymi z innej perspektywy te same wydarzenia. Poznacie wielu pisarzy konfidentów. I wielu takich, którzy nie dali się uwieść komunistycznej propagandzie. Poznacie też zaplątanych w tamtym świecie dziennikarzy, polityków, artystów oraz sieć subtelnych intryg. 

Jeżeli Prawda jest dla Pani/Pana wartością zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej szokującej książki:  KLIKNIJ TUTAJ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!